Ekshumacje

EKSHUMACJA - przeniesienie szczątków zmarłego

W zakresie naszych usług oferujemy ekshumacje szczątków osób zmarłych - na życzenie rodziny lub z innych przyczyn (np. decyzji administracyjnych). Ekshumacja to proces wyjęcia szczątków z ich dotychczasowego miejsca spoczynku. Ekshumację można wykonać wyłącznie w określonym terminie: od 16 października do 15 kwietnia, lecz w określonych przypadkach można starać się o ekshumację w innym terminie po uprzednim uzyskaniu zgody Inspektoratu Sanitarnego. Procedura ta jest wykonywana według odpowiednich norm i zasad, w innym przypadku jest to proceder nielegalny.

EKSHUMACJĘ NALEŻY WYKONAĆ WEDŁUG OKREŚLONYCH ZASAD:

  • W pierwszej kolejności należy wskazać miejsce pochówku osoby zmarłej oraz określić miejsce przeniesienia szczątków. Niezbędne szczegóły ustalamy w administracji cmentarza.
  • Kolejnym krokiem jest powiadomienie Powiatowego Inspektora Sanitarnego (rodzina zmarłego składa wniosek), czekamy na zgodę wydobycia zwłok w formie decyzji administracyjnej.
  • Po załatwieniu spraw administracyjnych, udajemy się do wybranego zakładu pogrzebowego, który przeprowadzi ekshumację.
  • Następnym krokiem jest uzyskanie zgody od administracji cmentarza, z którego szczątki mają zostać przeniesione (dostarczamy zgodę Sanepidu ), ustalamy termin i odbieramy kartę zgonu.
  • Informujemy docelowy cmentarz o terminie ekshumacji oraz dostarczamy tam kartę zgonu zmarłego.
  • W ustalonym wcześniej terminie z zakładem pogrzebowym dokonuje się ekshumacji. Proces ten jest wykonywany w uzasadnionych przypadkach w obecności przedstawiciela Sanepidu.

Ekshumacje Szczecin
Ekshumacje Szczecin 2
Ekshumacje Szczecin 3
Ekshumacje Szczecin 4

EKSHUMACJa DOKONYWANa zgodnie Z PRZEPISAMI

Podczas ekshumacji zwłok potrzebne jest odpowiednie wyposażenie, które posiada nasz Dom Pogrzebowy. Jest ono zależne od czasu jaki upłynął od dnia pochówku zmarłego. Od tego zależy również sam sposób ekshumacji szczątków, dlatego ekshumacje mogą przeprowadzać jedynie pracownicy zakładu pogrzebowego.  Nasz Dom Pogrzebowy przeprowadza  ekshumacje Szczecin według odpowiednich przepisów prawa oraz norm określonych przez służby sanitarne.

Zakład Pogrzebowy Brzeziński

Świadczymy usługi pogrzebowe na wysokim poziomie, profesjonalnie i z należnym szacunkiem.

 

zaklad_pogrzebowy

ZAKŁAD POGRZEBOWY
SZCZECIN

Organizujemy uroczystości pogrzebowe
według tradycji katolickiej i w innym obrządku.

opieka_nad_grobami

Kamieniarstwo
SZCZECIN

W naszej ofercie znajdą Państwo nagrobki
wykonane z najwyższej jakości kamienia.

opieka_nad_grobami

Opieka nad grobami
SZCZECIN

Wykonujemy opiekę nad grobami w Szczecinie
w zakresie ustalonym indywidualnie.