Samobójstwo lub wypadek

Samobójstwo bliskiego lub jego śmierć w wypadku

Kiedy śmierć naszego bliskiego przychodzi nagle, a zgon następuje w wyniku tragicznego wypadku lub samobójstwa. Wezwane Pogotowie Ratunkowe musi niezwłocznie powiadomić Policję, zaś ona informuje Prokuraturę. Ciało zmarłego zostaje przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie wykonana jest sekcja zwłok mająca na celu ustalenie przyczyny zgonu. Sekcja zwłok jest dotąd jedyną i pewną metodą, aby precyzyjnie określić niewyjaśnione przyczyny śmierci. Prawo do zlecenia sekcji ma lekarz, który stwierdził zgon albo ordynator. Rodzina zmarłej osoby również ma prawo żądać sekcji w przypadku wątpliwości.

Aby Zakład Medycyny Sądowej mógł wydać ciało po sekcji trzeba posiadać zezwolenie wydawane przez Prokuraturę. Po uzyskaniu zezwolenia na odbiór zwłok naszego bliskiego i otrzymaniu karty zgonu udajemy się do Urzędu Stanu Cywilnego znajdującego się na terenie, w którym doszło do śmierci po akt zgonu.

I tutaj swoją kompleksową usługą pogrzebową może zaoferować Brzeziński – Zakład Pogrzebowy  w Szczecinie, który dokona wszelkich niezbędnych formalności oraz całej dokumentacji i organizacji pochówku zmarłego, zgodnie z wytycznymi i obowiązującymi procedurami.

Dokumenty potrzebne do Zakładu Pogrzebowego Brzeziński

  • kartę zgonu wystawioną przez lekarza lub akt zgonu
  • dowód osobisty osoby nieżyjącej
  • dowód osobisty osoby, która zajmuje się załatwianiem formalności
  • legitymację emeryta lub rencisty lub ostatni odcinek renty/emerytury
  • zaświadczenie o zatrudnieniu

Dawniej Kościół Katolicki potępiał osoby zmarłe, które same odebrały sobie życie, jednak od wielu już lat kościół szczególną wagę przykłada do motywu jakim kierował się zmarły, który targnął się na własne życie. Jeśli naszego bliskiego można uznać za osobę chorą psychicznie i nieświadomą swoich czynów wtedy dopuszczalny jest tradycyjny pogrzeb katolicki. Najważniejszym czynnikiem i warunkiem oczywiście jest niezłomna wiara za życia.

Zakład Pogrzebowy Brzeziński

Świadczymy usługi pogrzebowe na wysokim poziomie, profesjonalnie i z należnym szacunkiem.

 

zaklad_pogrzebowy

ZAKŁAD POGRZEBOWY
SZCZECIN

Organizujemy uroczystości pogrzebowe
według tradycji katolickiej i w innym obrządku.

opieka_nad_grobami

Kamieniarstwo
SZCZECIN

W naszej ofercie znajdą Państwo nagrobki
wykonane z najwyższej jakości kamienia.

opieka_nad_grobami

Opieka nad grobami
SZCZECIN

Wykonujemy opiekę nad grobami w Szczecinie
w zakresie ustalonym indywidualnie.