Zgon w domu

Kiedy bliski umiera w domu

W obliczu śmierci bliskiej nam osoby, często poza bólem i rozpaczą nie czujemy nic. Tracimy głowę i pojawia się szereg emocji i myśli, które nie pozwalają nam skupić się czy normalnie funkcjonować. Kiedy umiera nam ktoś bliski w domu, informacja o jego śmierci jest tak bardzo szokująca, że nie zdajemy sobie sprawy jak postępować i co dalej robić? W pierwszym momencie podjęcie jakichkolwiek działań wydaje się bardzo ciężkie. Poniżej zamieszczamy dla Państwa szereg ważnych i przydatnych informacji jak postępować w przypadku takiej sytuacji. Zapewniamy, że te cenne wskazówki okażą niezbędną pomoc w przypadku śmierci najbliższych.

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać jest zawiadomienie i wezwanie pogotowia ratunkowego lub lekarza rodzinnego, który na podstawie badań powinien stwierdzić zgon, czas i przyczynę śmierci. Lekarz na miejscu powinien wystawić kartę zgonu, która niezbędna jest do wykonywania dalszych czynności związanych z pochówkiem.

Kolejnym ważnym krokiem jest wybór Zakładu Pogrzebowego. Brzeziński, który zajmuje się Kompleksowymi Usługami Pogrzebowymi i Kamieniarskimi. Zajmie się on pochówkiem i wszelkimi formalnościami z nim związanych. Pracuje przez 24 h na dobę przez siedem dni w tygodniu. Więc w takiej sytuacji, nie trzeba martwić się porą zgłoszenia, a także tym co dalej stanie się z ciałem bliskiej nam osoby. Następuje przewiezienie ciała do chłodni miejskiej. Ważne jest to, aby nie zlecać przewozu bez wcześniejszego potwierdzenia zgonu przez lekarza. Trzeba jednak pamiętać, o wszelkich formalnościach i dokumentach, które są niezbędne przy współpracy z naszym zakładem pogrzebowym Brzeziński.

Dokumentacja i formalności przy współpracy z zakładem - Brzeziński

  • karta zgonu (należy skserować kilkakrotnie, gdyż kopie tej karty przydadzą się później przy załatwianiu innych spraw, m.in spraw spadkowych)
  • zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu lub ostatni odcinek renty bądź emerytury zmarłego
  • dowód osobisty zmarłej osoby

Z kartą zgonu, a także dowodem osobistym zmarłego należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego, który wystawia akt zgonu. Wyrobieniem aktu zgonu może także zająć się nasza firma Brzeziński.

Ostatnim etapem jest wybranie się do Księdza z parafii zmarłego i do biura cmentarza, na którym planowana jest ceremonia pogrzebowa. Do pochówku obowiązkowo potrzebna jest karta zgonu oraz akt zgonu!

Zakład Pogrzebowy Brzeziński

Świadczymy usługi pogrzebowe na wysokim poziomie, profesjonalnie i z należnym szacunkiem.

 

zaklad_pogrzebowy

ZAKŁAD POGRZEBOWY
SZCZECIN

Organizujemy uroczystości pogrzebowe
według tradycji katolickiej i w innym obrządku.

opieka_nad_grobami

Kamieniarstwo
SZCZECIN

W naszej ofercie znajdą Państwo nagrobki
wykonane z najwyższej jakości kamienia.

opieka_nad_grobami

Opieka nad grobami
SZCZECIN

Wykonujemy opiekę nad grobami w Szczecinie
w zakresie ustalonym indywidualnie.